Duyurular tüm duyurular

Scarlet S Kliniğimizde
Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojilerinde özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt..
Fraksiyonel Erbium: Yag Lazer..
Fraksiyonel Erbium - Yag Lazer artık kliniğimizde.
Türk Dermatoloji Derneği Kamuoyu..
Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar..
Lazer ile dövme silme artık..
Sizlere daha iyi hizmek vermek için çok çalışıyoruz, lazer ile dövme silme kliniğimizde

Ultherapy

Ultherapy Nedir?

Ultherapy fokuslanmış ultrasound enerjisini kullanarak, cildin alt katmanlarına, derin yerleşim yerlerine etki göstererek kollajen ve elastin üretiminin uyarılması ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan bir tedavi yöntemidir. Benzer amaca yönelik farklı teknolojiler bulunmasına karşın dünyadaki odaklanmış ultrason enerjisi teknolojisinde FDA onaylı olan sistem Ulthera® teknolojisidir.

Ultherapy uygulaması ile hastanın yüzünde; cerrahi bir işlem yapılmadan, iğne, lazer ya da benzeri bir ışık kullanmadan, 4.5-5 mm derinlikteki dokulara “ses dalgaları” ile ulaşılmakta ve bu bölgedeki kollagen üretimi uyarmaktadır.

Ultherapy nasıl yapılır?

İşlem sırasında “Transducer Başlık”, uygulama yapılacak olan bölgedeki cilde dokundurularak cilt ve cilt-altı dokular cihazın ekranında görüntülenir. Görüntüleme ultrasonu sayesinde tamamen görerek işlem yapılmaktadır. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin üst tabakalarına zarar vermeden, cildin 4,5 mm.  3 mm. ve 1,5 mm.altında fokuslanmış termal hasar odakları oluşturulur. Oluşan ısı hasarını onarmak amacıyla bağ doku kendi onarım sürecini başlatır ve yeniden yapılanmayı sağlar. Bu odaklar sayesinde cilt altı dokularında bulunan kollajen liflerinin sıkılaşması aynı zamanda  ısının uyarıcı etkisiyle yeni kollajen liflerinin de üretiminin artması sağlanır. Böylece cilt kalitesinde artma, ciltte sıkılaşma ve lifting etkisiyle yüz ovalinde toparlanma gözlemlenir.

Ultherapy Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

·         Çene bölgesinde gevşeklik ve sarkma

·         Çene çizgisi kaybı

·         Yanak sarkması

·         Ağız köşelerinin aşağı dönmesi

·         Boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt

·         Kaşlarda düşüklük

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Ultherapy, bu alanda FDA (Food and Drug Administration, Amerikan Gıda ve İlaç Kontrol Merkezi) onayına sahip olan tek yöntemdir. 
 

Ultherapy Uygulaması Esnasında Anestezi Gerekir mi?

Uygulama sırasında iğnelenme yanma hissi veya hastaların elektriklenme olarak tarif ettiği bir acı hissi olabilir. Hastanın uygulama öncesi alacağı ağrı kesici ilaç, uygulama sırasında konforu arttırabilir.

 

Ultherapy Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Ultherapy Sistemi kullanılarak yapılan uygulamanın süresi, uygulama yapılacak olan bölgenin alanına bağlı olarak değişebilmekle birlikte ortalama 30 dakika ile 1 saat kadardır. Uygulamanın hemen ardından, kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale döner.

 

Ultherapy Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Ultherapy sistemi kullanılarak yapılan uygulamanın hemen ardından ciltteki toparlanma gözle görülebilir. Ancak etkinin tam anlamıyla görülmesi 3. aydan sonra başlar. Dört ile altıncı aylarda en yüksek sonuçlara ulaşır. Gözle görülebilen ve görülemeyen etkileri, ortaya çıkma süresi ve kalıcılığı, cildin yapısına, ısı uyarısına verdiği cevaba, yaşa ve cilt fazlası olup olmamasına göre kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

 

Ultherapy uygulaması için uygun adaylar kimlerdir?

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ultherapy için uygun adaylardır. Özellikle 40-65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır. Yine yaşın genç olduğu, yüz germe ameliyatı için erken olan yaşlar Ultherapy için iyi bir endikasyondur. Çok ileri yaşlarda, sarkma ve gevşemenin ileri düzeyde olduğu kişilerde etkisi sınırlıdır.