Duyurular tüm duyurular

Scarlet S Kliniğimizde
Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojilerinde özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt..
Fraksiyonel Erbium: Yag Lazer..
Fraksiyonel Erbium - Yag Lazer artık kliniğimizde.
Türk Dermatoloji Derneği Kamuoyu..
Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar..
Lazer ile dövme silme artık..
Sizlere daha iyi hizmek vermek için çok çalışıyoruz, lazer ile dövme silme kliniğimizde

Scarlet S

Scarlet S, derinin tüm katmanlarını –epidermis ve dermisi- özel tasarlanmış  mikro iğnelerle aynı anda tedavi edebilen fraksiyonel radyofrekans teknolojisi ile cildin yaşlanma etkilerini geriye çevirmeye yardımcı bir sistemdir.
 
0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt altına inebilen bu sistem, geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verebilmekte ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar ile gerçekleşmektedir. Bu mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatmaktadır. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçmekte; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri (sivilce izlerine bağlı çukurların dolması), yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisi üzerinde etkili olmaktadır.
 
Scarlet S Radyo Frekans Kullanım Alanları:
 
- Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme) 
- Lifting (Yüz Germe)
- Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)
- Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
- Boyun Toparlama
- İnce Kırışıklıkların Tedavisi
- Skar Tedavisi (Akne İzleri, Keloid vs.)
- Genişlemiş Gözenek Tedavisi
- Cilt Tonusunun Düzenlenmesi
- Sebum Dengelenmesi
- Pigmente Lezyon Tedavisi
- Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi
- Hiperhidroz Tedavisi
- Vücut Sıkılaştırma
- Kol Sarkmalarının Giderilmesi
 
Scarlet S Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?
 
Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokalanestezik krem ile hasta işleme hazırlanır.
 
Scarlet S Kimlere Uygulanabilir?
 
Scarlet S fraksiyonelradyofrekans teknolojisi sosyal hayata hemen dönebilmeyi sağlarken, geniş tedavi alanı nedeniyle kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.
 
Scarlet S Kaç Seans Uygulanır?
 
3-4 hafta aralıklarla 3 seans uygulama ideal olandır. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artmaktadır. Yıllar içerisinde kolajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kolajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç bir görünüm elde etmektedir. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.
 
Scarlet S Uygulama Süresi Ne Kadardır?
 
İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-40 dakika sürebilir.
 
ScarletS Uygulamasına Nasıl Gelinmelidir? 
 
Scarlet's uygulaması temiz cilde uygulanır. Uygulama sonrasında ise işlemden sonra yüzünüzü yıkamamanız ve makyaj yapmamanizigerekmektedir. Uygulama sonrasında ortalama 2 saat (kişiden kişiye cilt hassasiyetine göre farklılık gösterir) süren bir kızarıklık dışında kişi günlük hayatına devam edebilmektedir. Uygulamadan sonra cildin nemlendirilmesi ve güneşten koruma önerilir.