Duyurular tüm duyurular

Scarlet S Kliniğimizde
Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojilerinde özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt..
Fraksiyonel Erbium: Yag Lazer..
Fraksiyonel Erbium - Yag Lazer artık kliniğimizde.
Türk Dermatoloji Derneği Kamuoyu..
Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar..
Lazer ile dövme silme artık..
Sizlere daha iyi hizmek vermek için çok çalışıyoruz, lazer ile dövme silme kliniğimizde

Karbon Peeling

 

Karbon peeling Q-switched Nd-YAG lazer kullanılarak yapılır. Karbon peeling uygulaması sonucu ciltteki lekeler, büyümüş gözenekler, yağlanma düzensizliği, sarkmalar tedavi edilebilir. Öğle arasında bile uygulanarak sizi günlük yaşamdan alıkoymaz . Her mevsim uygulama yapılabilir. Ağrısız ve enjeksiyonsuz oluşu ayrı bir avantaj sunar.

Karbon peeling her cilt tipine uygulanabilmektedir. Koyu ten renkli hastalar bu yöntemden yan etki gelişmeden yararlanabilirler. Uygulama sayısı, ciltteki soruna göre en az bir en fazla 10 seans şeklinde olmaktadır.

Karbon peeling uygulamasında cildin temizlenmesini takiben uygulama yapılacak bölgeye bir karbon solüsyonu sürülür. 10 dakika kadar beklenir.. Ardından bölgeye gönderilen Q-switched lazer enerjisi yağ bezlerine ulaşmış karbon partikülleri tarafından emilir ve patlatılır. Bu lokal ısı artışı kollajen sentezini uyarır oluşan ses dalgarı da gözeneklerin refleks olarak kapanmasına yol açar. Yine özellikle deriye renk veren madde olan melanin tarafından emilim de cilt lekelerinin tedavisinde iyi sonuçlar doğurnaktadır.

Uygulama ortalama 30 dakika kadar sürer, işlem sonrası ciltte hafif bir pembelik dışında yan etki gözlenmez. Genellikle hastaların ihtiyacına göre 7-10 gün arayla 5-10 seans uygulanabilir.

Uygulama sonrasında lekeler giderilmiş, gözenekleri küçülmüş, gerginliği artmış, kırışıklığı azalmış bir cilt ortaya çıkar.

Q-switched Nd-YAG lazer ile yapılabilen Karbon peeling ile kollajen dokuyu canlandırma, cildi tazelemek yenilemek hem ağrısız hemde kalıcı sonuçlar verebilmektedir.

Yaş, cinsiyet gözetmeksizin herkes için uygulanabilen yöntem, ortalama yarım saat sürüyor ve hemen günlük yaşama dönmenizi olanaklı kılmaktadır.

Ağrı ve sızıya yol açmayan, enjeksiyonsuz yapılan yöntemin uygulama sayısı, ciltteki soruna göre en az bir en fazla 10 seans şeklinde olmaktadır.

Her cilt tipinde uygulanabilen karbon peeling, güneşin bıraktığı lekeler, ciltteki akneler, sivilce izleri, eskiyen kolejen tabakası, çevresel ve genetik pek çok faktörün olumsuz etkisini çok kısa sürede ortadan kaldırmakta ve tek uygulama sonrasında dahi cilde parlaklık kazandırabilmektedir.

Karbon peeling sonrasında yoğun sorunu olmayan ciltlerde tedavi sonrasında hemen pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin anında açılması, porların hemen sıkılaştığının göze çarpmakta, leke probleminin çok olduğu kişilerde ise sonuçlar biraz zaman alabilmektedir.

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılıyor?
Karbon peeling uygulamasında ilk adım, hastanın cildi iyice temizlendikten sonra ince bir tabaka karbon kremi sürülmesiyle başlanmakta ve sonrasında 10 dakika beklenmektedir.
Ardından, tıbbın bu alandaki üstün teknolojik cihazı olan "Q Switch Nd Yag Lazer" cihazı sayesinde karbon partüküller, ciltteki gözeneklerin içine atışlar yapılarak gönderilmektedir. Gözeneklerin içine yerleştirilen karbon partükülleri, lazer cihazının ikinci modu çalıştırılarak patlatılmaktadır.

Hastada uygulama esnasın sadece hafif bir sıcaklık artışı olmakta ve tüm cilt yüzeyi tamamlanıncaya kadar işleme devam etmektedir. Karbon peeling uygulama toplam yarım saat sürmektedir. Hastalar, uygulama sonrasında hemen günlük yaşanıma dönebilmektedir. Uygulama sonrasında kişinin özel bir bakım uygulaması gerekmemekte, ancak güneş korumasına özen gösterilmesi istenmekte ve ciltte, yanık, kızarıklık ya da kabuklanma görülmemektedir.

Cilde uygulanan karbon peelingde, ısı artışı dolayısıyla derideki kolejen yapılar uyarılıyor ve kolejen yapılar uyarıldığında da ciltte toparlanma oluyor. Ciltteki sarkmalar, toparlanıyor. Ani patlama sırasında gözenekler içerisinde refleks olarak kapanma oluşuyor. Uygulama sonrasında hastanın cildindeki geniş gözenekler kapanıyor. Bunların dışında cildin üst kısmındaki tabaka da bir miktar soyulmaktadır. Kimyasal peelinglere benzer bir etki oluşturulduğu için cilt yenileniyor. Uygulama ile özellikle akne ve benzeri problemi olan ciltlerde yağ dengesini oturtularak, akne sorunu ortadan kaldırılmaktadır.

İlk uygulama sonrasında dahi ciltte belirgin sıkılaşma ve gözeneklerin kaybolduğu belli olurken, uygulama en fazla 10`ar gün arayla 10 seans yapılabiliyor. Bu kürden sonra, ortalama 1-1.5 yıl bir kez daha bir uygulamaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Uygulamanın, ciltte yağ dengesinin oturtulması, aknelerin ortadan kaldırılabilmesi için 10`ar gün arayla 5 seans, melazma denilen lekelerin giderilebilmesi için 10 gün arayla 10 seans ve cilt canlandırılması için peeling olarak ise tek seans yapılması yeterli olmaktadır.