Duyurular tüm duyurular

Scarlet S Kliniğimizde
Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojilerinde özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt..
Fraksiyonel Erbium: Yag Lazer..
Fraksiyonel Erbium - Yag Lazer artık kliniğimizde.
Türk Dermatoloji Derneği Kamuoyu..
Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar..
Lazer ile dövme silme artık..
Sizlere daha iyi hizmek vermek için çok çalışıyoruz, lazer ile dövme silme kliniğimizde

Göz Altı Işık Dolgusu

Dünyada her iki kişiden biri göz altı morluk ve halkalanma problemi yaşamaktadır. Göz çevresinin cildi çok hassas ve narin olduğundan yorgunluk ve yaşlanma izlerini kolayca açığa çıkarır. Bu problemin ana nedeni genetik olup allerjiler, yatış pozisyonu, uyku düzensizlikleri, yetersiz mikro dolaşım, alkollü içecekler, uzun süreli bilgisayar karşısında çalışma gibi etkenler bu durumu arttırabilmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu gözaltı şişlik, morluk ve kırışıklık problemlerinin giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılanmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğinde cildin yapı taşlarından hyaluronik asid, cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asid, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain bulunmaktadır. Hyalüronik asid vücudumuzda doğal olarak bulunmakta ve derinin  tabakalarında su tutarak cildimizin hidrasyonunu iyi bir düzeye getirmeye hizmet etmektedir. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almayla birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle, cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. İşte bu zamanla azalan hyaluronik asidi cilde geri verir. Amino asitler cildin kollajenini artırır ve nem verirler. Böylece göz altı derisi beslenerek zaman içinde daha kaliteli hale gelir. Antioksidanlar göz altı cildini koruyarak sağlıklı kalmasını sağlar.

Göz altında şikayet edilen alana ışık dolgusu yapıldıktan hemen sonra etkisi görülür. Yaklaşık bir hafta sonra göz altında aydınlanma ve yorgun görünümde azalma meydana gelir. Bu dolgunun avantajı doğal gözükmesi ve göz altında ödem sorunu yaratmamasıdır. Tek seansta gerçekleştirilen işlemin etkisi 1-1,5 yıl devam eder.