Duyurular tüm duyurular

Scarlet S Kliniğimizde
Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojilerinde özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt..
Fraksiyonel Erbium: Yag Lazer..
Fraksiyonel Erbium - Yag Lazer artık kliniğimizde.
Türk Dermatoloji Derneği Kamuoyu..
Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar..
Lazer ile dövme silme artık..
Sizlere daha iyi hizmek vermek için çok çalışıyoruz, lazer ile dövme silme kliniğimizde

Mezoterapi

Mezoterapi derinin orta tabakasına ilaç enjeksiyonu yöntemidir. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları doğrudan problemli bölgeye 4-13 mm uzunluğundaki çok ince iğnelerle çok düşük dozlarda ve bölgeye özel tekniklerle uygulanan bir yöntemdir.

Selülit, vücudumuzun belli bölgelerinin yağ birikmesi sonucunda "portakal kabuğu" görünümü alması durumudur. Selülitte önce yağ birikimi olur. Zamanla biriken yağlar damarları sıkıştırarak dolaşımı bozar. Bu bölgede sıvı birikimi olur, dokular beslenemez ve yapıları bozulur. Zaman içindekısır döngü başlar. Dolaşım günden güne bozulur. Sıvı birikimi ve yağ toplanması artar.

Selülit sorununun için birçok tedavi yöntemi ileri sürülmektedir ve uygulanmaktadır. Ne yazık ki bunların bir kısmı bilimsel temelden yoksun ve yararsız uygulamalardır. Selülitin en etkin medikal tedavisi mezoterapidir. Selülitmezoterapisinin amacı kan ve lenf dolaşımını düzenlemek, fazla yağların parçalanmasını sağlamak, böylece selülitli dokuyu ortadan kaldırmaktır. Parçalanan yağların yakılması için tedavi diyet ve egzersizle desteklenirse çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.