Duyurular tüm duyurular

Scarlet S Kliniğimizde
Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojilerinde özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt..
Fraksiyonel Erbium: Yag Lazer..
Fraksiyonel Erbium - Yag Lazer artık kliniğimizde.
Türk Dermatoloji Derneği Kamuoyu..
Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar..
Lazer ile dövme silme artık..
Sizlere daha iyi hizmek vermek için çok çalışıyoruz, lazer ile dövme silme kliniğimizde

AWT

AWT, Acoustic Wave Therapy'nin kısaltması olup, akustik dalga tedavisi olarak bilinmektedir. Enerji kaynağı bir şok dalga üreticisidir. Ultrason dalgalarından 10 kat daha yüksek enerjili dalgalar olmalarına karşın dokuda ısı, ağrı, acı ve yanık oluşturmazlar.
 
Şok dalgaları(Shock wave) insan vücudunda 1960'ların sonlarında böbrek taşlarını kırmakta kullanılmıştır. Dokuda herhangi bir ısı oluşturmadan çok derinlere yayılabilen ve yan etkisi olmadığı 40 yıldan fazla süredir insan vücudunda kullanılarak ispatlanmış bir enerjidir.
 
1990'lı yıllarda kemik, tendon ve bağ dokulardaki iyileştirici etkisi keşfedildikten sonra Ortopedi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Spor Hekimliği alanlarında bugün tüm dünyada kliniklerde ve profesyonel spor kulüplerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
 
 
2006 yılından sonra ise, cilt ve yağ doku üzerindeki etkileri Avrupa'da çok merkezli çalışmalar ile ispatlanarak zayıflama ve selülit giderme amacıyla kabül görmüştür.
 
Bugüne kadar ki selülit tedavi yöntemleri kremler, vakum cihazları, radyo dalgaları veya ultrason terapilerdi. Tüm bu işlemler cildin sadece 2-2.5 cm’lik üst katmanlarında etki edebilirler. Oysa ki selülit cilt, cilt altı yağ ve bağ dokusu, fibröz septalar, lenf damarları ve kan dolaşımınıda etkileyen ciddi bir problemdir. AWT cihazının çalışma prensibi şimdiye kadar ki selülit tedavileri için üretilmiş cihazlardan oldukça farklıdır. Akustik Dalga Terapisi (AWT) selülit için yeni bir yaklaşım getirmektedir. Tam kat olarak, istenildiğinde 10 cm ye kadar hedef dokuya ağrısız ve acısız bir şekilde etki etmektedir. AWT bu yöntemle;
 
  • Cildi sıkılaştırmakta,
  • Lenf dolaşımını arttırmakta,
  • Kan dolaşımını arttırmakta,
  • Selülit görünümüne sebep olan fibroz bantları serbestleştirmekte ,
  • Kas kondisyonu sağlamakta,
  • Yağ hücrelerinin hücre zarı geçirgenliğini arttırmakta ve
  • Durağan halde duran depolanmış yağın mobil hale geçip dolaşıma katılmasını sağlamaktadır.
 
Bugüne kadar ki tüm yöntemlerde cildi sıkılaştırmak için ayrı bir cihaz, lenf drenajı için ayrı bir cihaz, kas kondisyonu için bir başka cihaz ihtiyacı ortaya çıkmaktaydı. Bu durumda hem uygulama zamanı hem tedavi süresi hem de maliyet acısından sıkıntı yaşanmakta ve sonuçlar buna rağmen pek yüz güldürücü olmamaktaydı.
 
Dünyada ilk uygulaması ünlü şarkıcı Madonna üzerinde yapılan ve popülerliği hızla artan AWT cihazı; etkili sonuçları sayesinde dünyada hızla yükselen bir trendle selülit, bölgesel zayıflama ve cilt sıkılaşma tedavisinde zirveye yerleşmiştir. Başta selülit olmak üzere, çene altı, kol ve yüzdeki sarkmalarda etkili olmaktadır.