Duyurular tüm duyurular

Scarlet S Kliniğimizde
Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojilerinde özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt..
Fraksiyonel Erbium: Yag Lazer..
Fraksiyonel Erbium - Yag Lazer artık kliniğimizde.
Türk Dermatoloji Derneği Kamuoyu..
Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar..
Lazer ile dövme silme artık..
Sizlere daha iyi hizmek vermek için çok çalışıyoruz, lazer ile dövme silme kliniğimizde

Lazer ile Leke Tedavisi

Cilt lekelerinin ana oluş mekanizması deriye rengini veren melanosit isimli hücrelerin sayıca artması veya fonksiyonel olarak aşırı çalışmasıdır.

Q-Switched lazerler cilt lekelerinin tedavisi için en ideal lazerlerdir.Q-Switched teknolojisinin en büyük özelliği,nanosaniye gibi çok kısa bir sürede son derece güçlü atışlar yapabilmesidir.Yüksek enerjiye sahip lazer atışları cilde zarar vermeden pigmentler tarafından emilmekte, parçalara ayrılmakta ve hücre içerisine alınarak o bölgeden uzaklaştırılmaktadır. İyileşme süreci hızlı, yan etkileri az, her tür cilt tipinde güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

Lazer ile lekesi tedavisinden önce dermatolog tarafından ayrıntılı fiziki muayene, özellikle benlerin değerlendirmesi ve dermatoskopik incelemesi yapılır. Lekenin risk taşıyıp taşımadığıdeğerlendirdikten sonra lazer ile yok edilmesi sağlanır.

Uygulamadan 1 hafta önce aspirin kullanımı ve demir ilaçlarının alımı kesilmelidir. Uygulamadan hemen önce ağrı duyma riskini azaltmak için krem ile anestezi uygulanabilir. Anestezinin etki etmesi için 30dakika kadar beklenir. Lazer uygulama süresi cilt lekesinin genişliğine göre değişmekle birlikte 3- 20 dakika arasıdır. Çok geniş lezyonlarda süre uzayabilir.Uygulama sonrasında lazer uygulanan bölgede kızartılı bir kabarıklık, kabuklanma, odaksalkanamalar olabilir. Bu nedenle kapatılabilir bir bölgede ise bölgenin kapatılması uygun olur. Lazere bağlı gelişen bu sorunlar genelde 3-10 günde geriler.Uygulama öncesi 1 ay ve uygulamadan sonra en az 1 ay güneşten korunmak gereklidir. Yüzeysel olan çil, güneş lekesi gibi sorunlarda genelde 1-2 seanslık uygulama yeterli olurken, derin yerleşimli lekelerde birkaç seans uygulama gerekebilir.

Son teknolojiye sahip Q-Switched lazer tekniği vücudun her bölgesinde güvenle uygulanmaktadır.

 

 • Her renk dövmenin (tatoo) çıkarılmasında,
 • İyi huylu benlerin tedavisinde,
 • Yüzdeki güneş ve yaşlılık lekelerinde,
 • El sırtlarındaki güneş ve yaşlılık lekelerinde,
 • Hormonal lekelerde (hamilelik, doğum kontrol hapı kullanımı vb.),
 • Kılcal damar tedavisinde,
 • Cilt yenileme ve gençleştirmede,
 • Akne izlerinin giderilmesinde,
 • Gözeneklerin küçültülmesinde,
 • Cilt elastikiyetinin artırılmasında,
 • İnce kırışıklıkların tedavisinde
 • İnce tüylerin epilasyonunda kullanılmaktadır.


Son zamanlarda geliştirilen uygulama teknikleri ile melasmaolarak isimlendirilen özellikle birçok kadının yakındığı yüzdeki lekelerin tedavisinde de Q-Switched lazerlerle çok yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir.