Duyurular tüm duyurular

Scarlet S Kliniğimizde
Scarlet S ameliyatsız cilt gençleştirme teknolojilerinde özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt..
Fraksiyonel Erbium: Yag Lazer..
Fraksiyonel Erbium - Yag Lazer artık kliniğimizde.
Türk Dermatoloji Derneği Kamuoyu..
Son zamanlarda, ülkemizde estetik ve güzellik amaçlı tedaviler konusunda yapılan yanlış uygulamalar..
Lazer ile dövme silme artık..
Sizlere daha iyi hizmek vermek için çok çalışıyoruz, lazer ile dövme silme kliniğimizde

Dermaroller

Dermaroller üzerinde son derece ince onlarca iğnelerin bulunduğu silindir şeklinde bir aparattır. Uygulamasının esası ise bu silindirin cilt üzerinde gezdirilerek binlerce mikro-deliklerin açılmasına dayanır. Cilt üzerinde açılan deliklerin oluşturduğu mikro-travmalar sayesinde organizmanın kendini yenileme süreci başlatılır. Bu bölgede başlayan tamir süreci ile büyüme faktörlerinin artışı belirgin kollajen dokusu artışına neden olmaktadır. Dermaroller uygulaması, tedavisi hedeflenen bölgenin üzerinden iğnelerin çeşitli açılarla, farklı yönlerden geçmesi ile yapılır ve bu  iğneler cilt üzerinde mikrokanallar açar. Bu mikrokanalların içlerinden derinin alt tabakalarına büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstresi gibi maddelerin ve özel serumların gönderilmesi ile etkinin artması sağlanabilir. Tedavi edici ürünlerin deri yüzeyine sürülerek emilmesi yoluna göre dermaroller uygulaması ile emilim 200 kat kadar fazla olmakta ve en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek miktarda gönderilmesi mümkün olmaktadır . Uygulama çok ince de olsa deriye iğne batması esasına dayandığı halde çok acı oluşmamaktadır. Buna rağmen lokal anestezik etkili kremlerle tamamen acı ve ağrı hissi olmadan, konforlu uygulama da yapılabilmektedir.

Medikal amaçlı kullanılan dermaroller aparatlarınında iğne uzunluğu kullanılacak bölgeye ve soruna göre 0.5 mm - 1 mm - 1,5 mm - 2 mm – 2.5 mm olabilmektedir. Uygulamada kullanılacak dermaroller apartının iğnelerinin çok düzgün ve simetrik olması, paslanmaz çelikten yapılmış olması, montajında yapıştırıcı kullanılmaması başarı için önemli faktörlerdir.

Dermaroller geniş uygulama alanına sahiptir. Bunların başında anti-aging uygulaması ile cildin yeniden yapılandırılması, kırışıklık çizgilerinin giderilmesi, güneşin verdiği hasarın azaltılması gelmektedir. Yaşlı ve kuru cildin yenilenmesi, ölü tabakanın uzaklaştırılarak alttan yeni hücrelerin gelmesi gibi önemli anti-aging katkılar sağlamaktadır. Ayrıca yara ve yanık izlerinde, cilt çatlaklarının görünümünü azaltmada, akne izleri gibi önemli sorunlarda da etkin kullanımı mevcuttur. Melazma ve hiperpigmentasyon gibi cilt lekesi sorunlarında, derideki geniş gözenekli yapının azaltılmasında tatmin edici sonuçlar vermektedir. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan saç dökülmesi de dermaroller uygulamasının başarılı olduğu alanlardan biridir.

Dermaroller uygulaması güneş hassasiyeti yaratmaz ve uygun güneşten koruyucu ile  yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez ve uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.